home page   ::   aktuality - archiv   ::   odkazy   ::   formulář žádosti o členství   ::   členové spolku   ::   kontakt
Banner
Aktuality

15.09.2019 - Sdílené výkony - druhá odpověď SLM

Výbor ČSKB zaslal mikrobiologické společnosti opakovanou urgenci k jejich stanovisku stran sdílených výkonů. Druhou odpověď SLM si můžete přečíst v neveřejné části webu.

 

15.09.2019 - Připomínky k návrhu novely zákona č. 48/1997 Sb.

V rámci vnitřního připomínkového řízení oslovilo MZČR poskytovatele zdravotní péče se žádostí o zaslaní připomínek k návrhu novely zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů. S připomínkami Privalabu se můžete seznámit v neveřejné části webu.

 

28.06.2019 - Sdílené výkony mikrobiologie

Výbor ČSKB zaslal mikrobiologické společnosti odpověď k jejich stanovisku stran sdílených výkonů. Dokument si můžete přečíst v neveřejné části webu.

 

28.06.2019 - Rada poskytovatelů - dokumenty

Vážení členové Privalabu, s veškerými dokumenty Rady poskytovatelů se průběžně můžete seznamovat na webové stránce Ministerstva zdravotnictví.

 

24.06.2019 - Protokol o dohodě v DŘ pro rok 2020

Členové spolku Privalab se mohou v neveřejné části webu seznámit s protokolem o dohodě ze závěrečné fáze jednání v DŘ pro rok 2020, ve které se podařilo najít dohodu ZP a poskytovatelů nad úhradami pro rok 2020.

 

Vítejte na stránkách spolku PRIVALAB

PRIVALAB, spolek privátních diagnostických laboratoří, byl ustaven jako profesní spolek z iniciativy některých vlastníků a provozovatelů soukromých zdravotnických laboratoří zabývajících se analýzou biologického materiálu, jako reakce na vstup v platnost zákona č. 48/1997 Sb. Podle tohoto zákona se profesní sdružení mohou účastnit dohodovacích řízení o způsobu úhrady a dohodovacích řízeních o rámcových smlouvách a dalších jednání s tím souvisících.

Další cíle a sféry působení PRIVALABu jsou vyjmenovány ve stanovách.

Pokud jde o jednání ve smyslu zákona č. 48/1997 Sb., která jsou vedena mezi zdravotními pojišťovnami a segmentem mimoústavní laboratorní a radiodiagnostické péče, je v současné době PRIVALAB spolkem zastupujícím nejvíce soukromých (nestátních) ambulantních laboratoří. Lze tedy konstatovat, že jeho existence oprávněná a pro jeho členy i přínosná.

Pro zlepšení komunikace mezi členy spolku, zjednodušení přenosu informací a diskusí k problematice oboru laboratorní diagnostiky jsou založeny tyto www stránky. Doufejme, že lepší komunikace přispěje i ke zlepšení a stabilizaci postavení ambulantních laboratoří v systému našeho zdravotnictví.

RNDr. Miloš Pollak, zakladatel a první předseda Privalabu

RNDr. Jaroslav Loucký, předseda Privalabu

banner-labtestonline

<<     PRIVALAB je generálním partnerem LabTestOnline     >>